Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

O.S.T.R. & World of Tanks feat. Żywiołak – Polska siła

/
/
/
87 Views
Podziel się!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  Polskie czołgi i mapy w grze „World of Tanks”! Zapraszamy na stronę
Digital:
Making of:

“Polska siła” to utwór stworzony przez O.S.T.R. z zespołem Żywiołak dla uświetnienia premiery polskiej linii czołgów w grze “World of Tanks”. Do kawałka został nakręcony epicki teledysk z artystami oraz prawdziwym tankiem z II Wojny Światowej w rolach głównych.

Wspomniany utwór jest owocem współpracy O.S.T.R. i Żywiołaka na bazie oficjalnej ścieżki dźwiękowej do gry. Zgodnie z zamysłem twórców “World of Tanks” tego typu projekt muzyczny ma w nowoczesny sposób promować pamięć o historii oraz łączyć ludzi z odmiennych środowisk.

“Prywatnie jestem wielkim fanem gier video, dlatego bardzo cieszę się, że zostałem zaproszony do takiego projektu. Idea zestawienia rapu ze światem cyfrowym to moim zdaniem świetny pomysł, który wypalił w stu procentach. Mimo, że w życiu nagrałem już dużo muzyki, stworzenie utworu do “World Of Tanks” było dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. Nowym i bardzo ekscytującym, ponieważ od dziecka jestem miłośnikiem gier wojennych, a „World of Tanks” jest jedną z moich ulubionych. Nie dość, że można się przy niej dobrze zrelaksować, to posiada też walor edukacyjno-historyczny, który bardzo sobie cenię. A tego, że na planie teledysku mogłem przejechać się prawdziwym czołgiem, nie zapomnę do końca życia.” – komentuje O.S.T.R.

“World of Tanks” to najpopularniejsza wieloosobowa sieciowa gra akcji poświęcona czołgom z XX wieku. Rzuca graczy w wir spektakularnych bitew pancernych z okresu II Wojny Światowej. Producenci udostępnili ponad pięćset pięćdziesiąt czołgów do dyspozycji graczy.

Polskie drzewo technologiczne zawiera dziesięć regularnych czołgów oraz dwie maszyny typu premium. Głównymi wyróżnikami polskiej linii są wysokie obrażenia na pojedynczy strzał oraz dobra depresja dział. Dzięki temu polskie czołgi będą dawały interesujące możliwości taktyczne i staną się niebezpiecznym przeciwnikiem w grze. Na linię składają się: lekkie czołgi 4TP, 7TP, 10TP i 14TP, średnie czołgi 25 TP KSUST II projektu inżyniera Edwarda Habicha, 40TP oraz 45TP, projekty odnalezione w archiwach polskich instytutów naukowych – 53TP Markowski, 50TP Tyszkiewicz, 60TP Lewandowski – oraz czołgi premium: 50TP, powstańcza Pantera “Pudel”.

Więcej informacji:

Rap, słowa, muzyka, produkcja: O.S.T.R.
Label: Asfalt Records
Na podstawie oryginalnego soundtracku do gry „World of Tanks” autorstwa Andriusa Klimka, Andreya Kulika oraz zespołu Żywiołak.

Director: Dawid Szurmiej
Director of Photography / Producer: Filip Jurzyk / SERVIMEDIA
Artist: O.S.T.R.
Żywiołak band: Robert Jaworski, Michał Stawarz, Kamil Strzyżewski, Wiktoria Kwiatkowska, Zuza Ciszewska
Art Director: Vyacheslav Levanovich
Production manager: Milena Drincic
1st AD: Adam “Buła” Goik
Production supervisor: Bartosz Jankowski
Color grading: Ajith Krishnamoorthy Nair / Expresso Post Production
Editor: Krzysztof Seremak
Client: World of Tanks
Project Manager: Irina Rogacheva
Video producer: Slava Makshun
Senior PR Manager: Konrad Rawinski
Artist: Adam “O.S.T.R.” Ostrowski
Artist management: Marcin “Tytus” Grabski / Asfalt Records
Żywiołak band: Robert Jaworski, Michał Stawarz, Kamil Strzyżewski, Wiktoria Kwiatkowska, Zuza Ciszewska
Actors: Michal Krzywicki, Krystian Pesta, Bartosz Jankowski, Slava Makshun
Gaffer: Mariusz “M. Toro” Ziandarski
Camera operator: Michał Rajewski
1st AC: Grześ Piłat
Drone pilot / camera assistant: Marcin Kukla
Polaris technician / camera assistant: Robert Romaniuk
Scenography: Artur “Etiop” Bartos and his crew / ETIOP FX
Costumes: Agnieszka Toczek
Make up & hair designer: Klementyna Porazińska
Make up assistant: Ania Sawicka
Light: Lighthouse Guru
Sparks: Bartłomiej Galas, Robert Grabowski, Rafał Kozera
Behind The Scenes video and photo crew: Jakub Zagajewski and Tomek Bartoszyński
Tank and costumes consultant: Jan Nałęcz
Tank and workshop owner: Jarosław Wyglądała, Robert Wyglądała / EKOLIDER Garwolin
Tank driver: Jarosław Wyglądała
Polaris camera car and drone equipment: Filip Jurzyk / SERVIMEDIA
Camera gear: Non Stop Film Service
Lens: TOOF – The Out Of Frame – Piotr Karniewicz
Special thanks to Honorata Elmerych, Mayor of Zakącie village, and the local community of Zakącie
Production company: SERVIMEDIA / www.facebook.com/servimediaPL

Utwór oraz teledysk powstały w celu zainteresowania odbiorców wydarzeniami historycznymi. Połączenie dwóch światów – gier video oraz muzyki – jest jedynie nowoczesną formą wyrazu, która ma służyć jako inspiracja do zgłębienia tematu bitwy pod Studziankami. Gdybyście poszukiwali szczegółowych i rzetelnych informacji, zachęcamy do skorzystania z odpowiedniej literatury historycznej.

#ostr #wot #worldoftanks

source

 • Buffer
 • stumbleupon
 • Reddit

33 Comments

 1. Najgłupsze są komentarze typu a bo to niby o ludowym wojsku.Nie to utwór napisany do gry.Natomiast jeżeli chodzi o armię Polską u boku ZSRR.To 90 proc żołnierzy to nie byli komuniści tylko sybiracy i ogólnie Polacy którzy znaleźli się na terenie zajętym przez Sowietów. Nie zdążyli oni do Armii Andersa zresztą z przyczyn niezależnych od nich.Mój wuj pochodził z takiej szlacheckiej polskiej rodziny,trafił do ludowego wojska.Oczywiście jako element wrogi miał zaszczyt brać udział w pierwszych atakach na pozycję wroga,takie wyróżnienie dotyczyło zawsze ludzi o nierobotniczochłopskim pochodzeniu .Sowieci wysyłalii często Polaków bez wsparcia na pozycję wroga.Wuj odznaczył się odwagą w walce został odznaczony za odwagę ACH te przedwojenne wychowanie ale zginął w końcu na wale pomorskim .Zginęło tam 15 tyś polskich żołnierzy.Synów Polski ,rolników,robotników,inteligentów,szlachciców którzy bili się o Polskę a nie o komunę.Oczywiście kadrą w LWP była komunistyczna i pod tym kątem dobrana,Jednak większość oficerów to nawet nie była Polakami a rozkazy wydawali po rosyjsku.Dlatego nie czuli więzi z żołnierzami i po sowiecku wykonywali najbardziej debile rozkazy ze sztabu.Natomiast zwalczaniem AK i NSZ zajmowało się głównie Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego .To że komuniści byli bandytami nie znaczy że prosty Polski żołnierz walczący nie ze swojej winy u boku kolejnego okupanta był przestępcą.

 2. No w historię trzeba się zagłębić. Ta sama brygada pancerna Ludowego Wojska Polskiego, pod rozkazami związku radzieckiego w 45 walczyła, między innymi przeciwko 5 Wileńskiej Brygaddzie Armii Krajowej dowodzonej przez mjr Zygmunta Szendzielarza „Łupaszko”, Walczyli z oddziałami dowodzonymi przez Władysława Łukasiuka „Młota”, Walczyli z AK i żołnierzami wyklętymi!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Translate »