w

Bruce Lee Do Czasu, Gdy Stał Się LegendąW tym video opowiemy Wam o Bruce Lee, idolu milionów ludzi na całym świecie – słynnym mistrzu sztuk walki, hongkońskim i amerykańskim aktorze filmowym, reżyserze, producencie i scenarzyście. Słusznie można go nazwać legendą. Dzięki swoim umiejętnościom zyskał ogromną liczbę fanów na całym świecie.
#ToInteresujące #

source

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. W zasadzie to obraz stworzenia legendy ideału (poza młodością) itp jednak prawda była trochę bardziej zawirowana.
  Przede wszystkim nie wspomniano o tym,że słynne nunchaku nauczył go aktor a później przyjaciel z Filipin. Wcześniej nie znał tej broni białej.
  Po przybyciu do Hongkongu narastały kłótnie z żoną,która nie czuła się tam szczęśliwa. Bruce spędzał również wieczory w hotelu z aktorką z planu (główna postać z Drogi Smoka) i kończyło się na paleniu haszyszu. W dniu (raczej wieczoru) jego śmierci również spędzał z nią czas w pokoju hotelowym.
  Jeet Kune Do powstało po tym jak Lee stoczył walkę,po której rozstrzygnięto czy może uczyć Kung Fu nie Azjatów. Mimo wygranej w 3 minuty był zawiedziony,że trwało to tak długo dlatego zaczął interesować się między innymi Karate (Chuck Norris) i Boks (był wielkim fanem Aliego). Wyodrębniając najmocniejsze strony z różnych sztuk walki powstało Jeet Kune Do. Można znaleźć jego zapiski w książce Tao of Jeet Kune Do wydana po śmierci Bruce'a przez żonę Lindę. Były to oryginalne zapiski i przemyślenia treningu ruchów itp.

 2. Poczytajcie trochę. To był zwykły aktor pozer. Zresztą oglądnijcie pewnego razu w Hollywood jak dostał w pipe od jakiegoś aktorzyny. On tylko piszą żal prężył się i piszczał

 3. Mój idol z dzieciństwa. Byłem z kumplem i jego dziadkiem na Wejściu Smoka w nieistniejącym już kinie Moskwa (wpuszczali w towarzystwie dorosłego). Rysowałem go w podstawówce, mam jego najlepsze filmy. W zasadzie nie miewam idoli ale ten aktor był wyjątkiem. Jeszcze mnie fascynował serial Musashi Miyamoto w tamtym okresie ale nie sam aktor grający główną rolę. A co do tego życiorysu Bruce'a, to fajne streszczenie.

 4. z należytym szacunkiem ale Bruce jak otworzył swoją pierwszą szkołę kung fu to było jeszcze zanim poznal Linde nie uczył od razu Jet kune do dopiero po wygranej walce z Wong Jack Manem zaczął uczyc Jet Kune Do przed tem uczył Wing Chun, w filmie też nie było wzmianki o produkcji Zielonego szerszenia przez którego Lee stał się sławny w Hong kongu i zauważyłem niestety kolejny mały błąd droge smoka lee sam wyprodukował Chow dał mu tylko wściekłą pięść Ale szanuje za to że śmierć Brucea była opowiedziana prawdziwie ponieważ są różne teorie poza tymi błędami małymi to fajny film 🙂

 5. Wspaniały gość,niepokonany,wyjątkowo inteligentny z wielką charyzmą i talentem,ale…… jak mówi przysłowie ,,karate karatem,a ciupaga ciupagą" jednak został pokonany i nie wiadomo przez co,przez kogo" wielka szkoda,ale wielcy żyją krócej

 6. 🤔Osobiście to nie wierzę, że zmarł nagle ktoś taki po zażyciu jakiś jednej tabletki na ból głowy po prostu został otruty bo zadarł z jakąś lokalną mafią, rzezimieszkami🤨

 7. Taka mi utkwiło w pamięci opowieść, że tragiczna, oraz chyba przede wszystkim podejrzana śmierć , była spowodowana podobno otruciem dlatego, że Zadar gdzieś z jakąś lokalną mafią. Więc został podstępnie otruty i niestety zmarł Bardzo młodo mając przecież taki wielki talent sportowy sztuk walki w pełni zdrowy jak był chyba przy takiej zdrowej kondycji jaką miał wszyscy to wiedzą.

 8. Bardzo estetyczna postac ,wrecz do zakochania !
  Sa jednak opinie o zadufaniu i ignorancji ,pycha ? nie chce oceniac czlowieka ktorego nie znalem osobiscie , ale przed zachwytem sie bronie.

 9. "jeden z twórców mma" często powtarzany mit, prawdą jest że ten człowiek nie stoczył ani jednej profesjonalnej walki w swoim życiu, był aktorem i atletą ale nie prawdziwym fighterem..

 10. Średni film zwłaszcza ze niema nic o prawdziwym powodzie śmierci miał problemy z haszyszem przez ktòry zapadł w śpiączke na 3 dni lekaż go ostrzegał ze następnym razem może się nie obudzić olał to i umarł a to z tabletką wymyślono żeby nie psuć jego legendy oraz aby rodzina dostała pieniądze z polisy

 11. Mówisz mistrz rozumiem przez to że wygrał jakieś mistrzostwa świata czy też Azji itd, bo żeby być mistrzem trzeba brać udział w turniejach. Proszę o odpowiedź bom ciekaw. Pozdro

 12. Wykreowali z niego gwiazde i tyle. Tak jak z wiekszosci ludzi z tamtych lat. Wszystko wtedy niby bylo lepsze czy nawet najlepsze a teraz wszystko chujowe a w rzeczywistosci lepsze niz wtedy jak dla mnie.

 13. Bruce Lee –Mistrz i instruktor sztuk walk, pochodzenia chińskiego. Był założycielem Jeet Kune Do, hybrydowej filozofii sztuk walki czerpiącej z różnych dyscyplin walki, której często przypisuje się utorowanie drogi dla współczesnych mieszanych sztuk walki. Legenda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

BLOK EKIPA (224), CYGANSKA WROZBA 2

Też zawsze wtedy spotykacie kogoś kogo nie chcieliście widzieć w takim stanie? …