w

Kazik – wywiad: “Rewolucje w muzyce są wszędzie, trzeba tylko szukać”Legenda i ikona polskiej sceny muzycznej, wciąż nie tracąca na znaczeniu. W roku 2020 wywołał trzęsienie ziemi swoim singlem “Twój ból jest lepszy niż mój” a “Zaraza” pokryła się Platyną. A wczoraj dostaliśmy informację, że już zbliża się kolejny krążek Kultu… Na majówkę mamy dla Was wyjątkowego gościa – przed kamerą Popkillera sam Kazik!

Warszawski muzyk w rozmowie z Hirkiem Wroną poruszył wiele ciekawych tematów – od rewolucji w muzyce, poprzez odbiór płyty “Zaraza” w towarzyszących jej okolicznościach, aż po to, dlaczego wciąż nagrywa i w czym raperzy są dziś lepsi od rockowców. Wrócił też do inspirowanego rapem albumu “Spalam się”, który obchodzi w tym roku 30-lecie premiery.

Aha, i to nie ostatni materiał z Kazikiem, który zarejestrowaliśmy!

PS. Rozmowa została przeprowadzona pod koniec 2020 roku.

Rozmawiał: Hirek Wrona
Zdjęcia – Maciej Głaz, Karol Bujalski,
Dźwięk – Wiktor Fabian,
Montaż – Maciej Głaz

source

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Legenda i ikona polskiej sceny muzycznej, wciąż nie tracąca na znaczeniu. W roku 2020 wywołał trzęsienie ziemi swoim singlem "Twój ból jest lepszy niż mój" a "Zaraza" pokryła się Platyną. A wczoraj dostaliśmy informację, że już zbliża się kolejny krążek Kultu… Na majówkę mamy dla Was wyjątkowego gościa – przed kamerą Popkillera sam Kazik!
    PS. A to nie ostatni materiał, który zarejestrowaliśmy z Kazikiem!
    Inne wywiady Hirka w ramach Magazynu Popkillera obejrzycie tutaj https://www.youtube.com/playlist?list=PLc6RDCEFsiVns9tbE2S_2nZNve0V7uy28

  2. Uwielbiam Kazika za muzę, szczerość i lirykę. No, ale jak ktoś kto piszę tyle lat, kosi hajs za to, że rzesza fanów ich słucha, kupuje płyty, przychodzi na koncerty, mówi '' w cudzysłowiu'' to ręce mi opadają. Mówi się w dupie czy w dupiu? Ludzie… Żyjemy w Polsce i mówmy poprawnie w tym języku. O ile wiem znaleziono dowody i choroby usprawiedliwiające niedołężność naszego narodu do posługiwania się naszym językiem w piśmiennictwie. Nadrabiajmy to chociaż w mowie. Szczególnie Ci, którzy starają się Nas reprezentować na scenie międzynarodowej. A tym, którzy napierdalają błędy w komentarzach zalecam zaznajomieniem się z podkreślanymi słowami na czerwono. PS. istnieje coś takiego jak autokorekta. PS2. Czekam na falę hejtu od polskojęzycznych z utęsknieniem. Buziaczki Muaaa :**

  3. Nie wiem czy Bach to jakąś rewolucję musiał robić by komponować to co komponował. Kazik nie odróżnia muzyki od zespołu dźwięków, które nazywa muzyką. Tutaj jest ta subtelna różnica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Najgorzej #kwejk #humor #najgorzej #przypał #ból #woda #zimno #kąpiel #łazienka…

DZIENNIKARSKIE ZERO #21 – NAJGŁUPSZY WYWIAD ROKU (ILONA ŁEPKOWSKA)