w

Kolekcja FW24 Mr. Saturday nosi nazwę “Cisza (w skrajnie głośnym pomieszczeniu)”

Kolekcja Mr. Saturday na jesień/zimę 2024, zatytułowana “Cisza (w skrajnie głośnym pomieszczeniu)”, bada krzyżowanie się kultury punk, brutalistycznej architektury i aktywizmu lat 70. Konkretnie dyrektor kreatywny, Joey Gollish, skoncentrował się na ikonicznym koncercie Sex Pistols w Lesser Free Trade Hall 4 czerwca 1976 roku.

“W niewielkim tłumie zaledwie 40 osób były nazwiska, które miały wpływ na kształtowanie się popowej muzyki przez następną dekadę: Joy Division, The Smiths, Factory Records, The Buzzcocks i The Clash. Dla niektórych ten przełomowy moment w historii muzyki oznacza podział. Wszystko przed punkiem, pre-punk; wszystko po punku, post-punk; a sam punk istniał tylko przez kilka godzin”, podzielił się Mr. Saturday.

Towarzysząc rewolucji muzycznej, było to także przełomowe dla kultury młodzieżowej, gdzie kipiąca niepewność jest kierowana poprzez wydruki fotograficzne aktywistów lat 60., takich jak ruch Provo w Amsterdamie czy studenckie zamieszki w Paryżu w maju 1968 roku, jako istotnych twórców estetyki punk. Tymczasem surowe betonowe budynki wznoszone dla rosnących populacji służyły jako miejsce narodzin nowej formy sztuki ulicznej i muzyki. Architektoniczne spojrzenie jest przedstawione w przerysowanych naramiennikach, tkaninie o niestandardowej fakturze, dopasowanym sylwetkom w paski, ręcznie malowanych sprayem elementach, oraz mnóstwie badań i materiałów, które ozdabiają ubrania.

Dodatkowo, dla FW24, Mr. Saturday wprowadził nową własną technologię druku, opracowaną we współpracy z firmą Kornit, pozwalającą na druk cyfrowy o wysokiej rozdzielczości na organzie, dzianinach i skórze, “hołd dla DIY ducha Provo, graffiti i punku”.

“Dla mnie ta kolekcja bardziej przypomina pracę badawczą niż cokolwiek innego. Szukając jednej tezy lub wizji do przedstawienia z konwergencji tak wielu chwil w czasie, zdałem sobie sprawę, że przesłania tych grup nie są tak różne od tego, co widzę dzisiaj. Wszystko to wydaje się mówić: ‘jesteśmy tutaj, i jesteśmy zagniewani’. Chciałem to przedstawić w sposób, który bardziej przypomina rozwiązanie niż problem – myślę, że hałas, czy to punków w 1976 roku czy młodych artystów dzisiaj, reprezentuje głos dla zmiany. Głos, który nie znika”, zauważył dyrektor kreatywny Joey Gollish.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Bluza Nike Sportswear Club Fleece za 159ziko z 319ziko!