w

Konno San Wznawia Kolekcję Spiewak FW24 na Paris Fashion Week

Historyczna nowojorska marka Spiewak, założona w 1984 roku i zaopatrująca personel wojskowy podczas I i II wojny światowej, powraca do świata mody po kilku latach przerwy pod kierunkiem Konna Sana. Marka odsłoniła swoją dynamiczną współpracę z sacai podczas Paris Fashion Week.

sacai Chitose Abe zorganizowała spektakularny pokaz w ostatnim dniu PFW, prezentując 65 stylizacji utrzymanych w dekonstruowanych i awangardowych sylwetkach użytkowych. Partnerstwo Spiewak zostało ujawnione na pierwszym rzędzie, gdzie profesjonalny łyżwiarz Mark Gonzales nosił kultową kurtkę G8.

Współpraca ta jest nowym kamieniem milowym dla Konna Sana, który zdobył doświadczenie w kierownictwie artystycznym dzięki współpracy z Levi’s i Stüssy w ciągu swojej kariery. “W 1992 roku kupiłem moją pierwszą odzież Spiewak, kurtkę „N-2B TITAN CLOTH” w kolorze czarnym. Byłem bardzo pod wrażeniem cech tkaniny Titan Cloth i jej wysokiej wydajności technicznej, takiej jak odporność na poparzenie papierosem przez kilka sekund bez tworzenia się dziury. Zainspirowała mnie idea udziału w rebrandingu Spiewak – autentycznej i uznanej marki wojskowej – ponieważ wcześniej używałem tej tkaniny w mojej marce „NEXUSVII” – mówi Konno San.

Kurtka G8 od Spiewak została nasączona buntowniczym charakterem sacai, prezentując skórzaną konstrukcję z kreskówkowymi emblematami współpracy. Kolekcja na sezon jesień/zima 2024 marki również zadebiutowała, promując swoich wojowników odwracalnymi kurtkami wykonanymi z wytrzymałej tkaniny Titan Cloth w mieszance rayonu i nylonu. Zaokrąglone kurtki trenerki oraz modele robocze w podstawowych kolorach uzupełniają kolekcję, obok projektów pikowanych torby na ramię. „Osobiście uwielbiam wiele vintage’owych ubrań wojskowych. Wybór skoncentrowano głównie na kultowych kurtkach z historii Spiewak oraz na przedmiotach, które można było zinterpretować na nowo w nowej tkaninie Titan Cloth. Spośród nich wybraliśmy długi model G8, który nosił Mark Gonzalez, słynny łyżwiarz z lat 80., na ikonicznym zdjęciu wykonanym przez Ari Marcopoulosa. Dzięki temu kawałek stał się tak pamiętny, że później nazwano go „Kurtką Gonz’a” – podsumowuje.

Przyjrzyj się bliżej kolekcji FW24 Spiewak i współpracy z sacai w galerii poniżej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Steal Alert!

maxresdefault 36

Margaret, Alvaro Soler – Hot Like Summer WAW (PL) (Official Video)