w

Lądowanie łazika Perseverance na żywo – Astrofaza LIVENajwiększa w Polsce internetowa transmisja z lądowania na Marsie łazika Perseverance.
Astrofaza, ERC i Focus jednoczą siły, by przekazać wam najciekawsze i sprawdzone informacje o tym, dlaczego latamy na Czerwoną Planetę, jak tam latamy i co spodziewamy się znaleźć. Tylko z nami najlepsi polscy eksperci z sektora kosmicznego. Oglądajcie w czwartek od godziny 20:00!
Na imprezę zapraszają prowadzący:
Piotr Kosek (Astrofaza), Łukasz Wilczyński (ERC) i Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka (Focus/CBK PAN)

WSTĘPNA RAMÓWKA:

20:00 – 20:10

Przywitanie widzów (studio Płock i studio Kraków), przedstawienie wydarzenia i wyjaśnienie: “po co my się tu właściwie spotkaliśmy?”

20:10
Na Marsie w lutym zaczęły pracę aż trzy nowe misje. Czego szukają na Marsie? (odpowiada dr Natalia Zalewska)
Dlaczego dla Perseverance wybrano jako miejsce lądowania krater Jezero? Co jest takiego w nim ciekawego? (odpowiada dr Anna Łosiak)
Dlaczego na Marsa możemy latać jedynie w wybranych okresach (okienka czasowe) i jak się to robi? (odpowiada dr Grzegorz Brona)
Poszukiwanie śladów życia, do tego można sprowadzić ideę misji marsjańskich. Gdzie na Marsie można tego życia szukać? – dr Anna Łosiak
Rozmowy z widzami

20:40
Na Marsa poleciały też sondy chińska i zjednoczonych emiratów arabskich. Co oznacza ta ofensywa?
Rozmowy z widzami

20:55
Europejczycy też niedługo lecą na Marsa, porozmawiajmy o ExoMars i łaziku Rosalind Franklin. Czym różni się ta misja od Perservance? – (odpowiada dr Paweł Wajer)

21:10
Szczegóły misji ExoMars i czym skorupka za młodu nasiąknie, czyli młodzi adepci robotyki na ERC – (odpowiada Marcin Wygachiewicz SENER/ERC)
21:25
Jak zbudowany jest łazik Perseverance? Co znajdziemy na pokładzie, jakie rozwiązania inżynieryjne zostały zastosowane? – (odpowiada dr Tomasz Barciński)

21:55
Lądowanie i połączenie z centrum kontroli misji NASA – komentarz ze studia

22:10-15
Prawdopodobny termin potwierdzenia wyniku misji. Udało się czy nie? – komentarz ze studia.

22:15
Debata – “Elon Musk, szaleniec i PRowa wydmuszka, czy geniusz i nadzieja ludzkości?” – (udział biorą: Łukasz Wilczyński, dr Grzegorz Brona, Ewelina Zambrzycka. Prowadzenie: Piotr Kosek)

Ok. 22:45
Koniec.

👑 Dołącz do ZAŁOGI Astrofazy! ⤵️

Załoganci w postaci 👑 Patronów i 👑 Wspierających na YouTube pomagają nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści i publikowaniu ich częściej. Jeśli również chcesz pomagać nam w tworzeniu najlepszej wersji Astrofazy, możesz to zrobić na kilka sposobów:

❤️ Zostań Patronem i dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku, z szybszym dostępem do niektórych treści i wieloma dodatkowymi bonusami.
✔️ Patroni zyskują również dostęp do dodatkowych treści dla wspierających z progu Starszy Oficer (9.99 zł).
🔔PATRONITE – https://www.patronite.pl/astrofaza – Więcej szczegółów na profiluw linku.

❤️ Dołącz do Wspierających na YouTube. W specjalnej sekcji dla wspierających znajdziesz dodatkowe materiały dostępne tylko dla nich:
✔️ rozwinięcia odcinków,
✔️ dodatkowe streamy na żywo,
✔️ materiały zza kulis i ukryte posty.
✔️ A jako wisienka na torcie: plakietka z logo Astrofazy przy Twoim nicku w komentarzach i możliwość używania specjalnych emoji Astrofazy!
🔔 https://www.youtube.com/channel/UCIUYdIIld_2bsymqWDCdOFQ/join

❤️ KOSZULKI I KUBKI w Astrosklepie. Jeśli chcesz mieć astrofazowy gadżet, to również pomoże nam to w rozwijaniu naszego kanału
🔔 https://goo.gl/RyNfUE

🦾 Wciąż mało Astrofazy? Koniecznie zajrzyj na nasze media społecznościowe! 🦾

✔️ INSTAGRAM – Więcej materiałów zza kulis i Astrofaza bardziej na prywatnie
➡️ https://goo.gl/D3Zy1J

✔️ FACEBOOK – Informacje o naszych działaniach dodawane na bieżąco.
➡️ http://www.facebook.com/astrofazapl

✔️ DISCORD – Astrofazowe miejsce dla kosmicznie zakręconych ludzi. Nie można nie zajrzeć!
➡️ https://discord.gg/ZKEYrhP

✔️ Grupa ASTROMISIE – Pogadaj z resztą załogi
➡️ https://goo.gl/5geRif

✔️ Centrum dowodzenia – http://www.astrofaza.pl
✔️ DRUGI KANAŁ ASTROFAZY – http://www.youtube.com/AstroChillout

⚠️ Jeśli się spodoba, nie zapomnij dać lajka i zostawić suba, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. ⚠️
A jeśli już subskrybujesz i nie chcesz przegapić nowych filmów, to kliknij dzwonek obok przycisku subskrypcji. Możesz też kliknąć niżej:
➡️ https://www.youtube.com/c/astrofaza?sub_confirmation=1

DZIĘKI I MIŁEGO LOTU!👽

✳️ LINKI Z ODCINKA ✳️

🎥 EKIPA 🎥
– prowadzenie: Piotr Kosek
– zdjęcia i montaż: Kamil Ziółkowski
– opracowanie: Dawid Kułakowski

🎵 MUZYKA 🎵

source

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. Pani planetolog, nie planetolożka. Pani geolog, nie geolożka. Nie ulegajmy skrajnie lewicowemu przekazowi. Nikt Paniom nie ujmuje używając poprawnej odmiany w rodzaju męskim. "Ożek" się używa tylko w tabloidach i wśród skrajnych społeczności. W takim programie jak ten górę powinna brać nauka a nie populizm i walka o pseudo-równouprawnienie (jakby końcówki miały tu cokolwiek do rzeczy). Więcej odmian może tylko jeszcze bardziej zagmatwać nasz język, który już jest niepotrzebnie skomplikowany. Poza tym dobra robota i nieporównywalnie poważniejsza dyskusja niż np. live z Centrum Nauki Kopernika.

 2. Serdeczne podziękowania za wspaniałe spotkanie dla wszystkich!

  Pani Aniu, po reakcji czatu nie da się ukryć, że skradła Pani show 🙂
  Aż się chciało podłączyć do rozmowy, tyleż ciekawych tematów do dyskusji!
  Mam nadzieję, że jako widz jeszcze nieraz Panią zobaczę, bo super było, bardzo fajnie poruszane tematy były i wszelkie poruszane ciekawostki wyjaśniane. Bardzo merytoryczne wypowiedzi! No i widać, ma Pani też dryg do tego- świetnie Pani idzie prowadzenie takich konferencji (nie ujmując Piotrowi jako gospodarzowi). I te niesamowite przełamanie bariery ekranu – przez chwilę się zastanowiłem czy nie rozmawiam bezpośrednio z Panią, bo tak Pani trafiała spojrzeniem prosto w kamerę, że można by pomyśleć, że się rozmawiało twarzą w twarz, a nie online.

  Podziękowania dla pozostałych gości również! Dużo ciekawostek, dużo elementów do dyskusji – też nie ze wszystkim bym się zgodził (ależ gorąca dyskusja była na koniec xD ).
  Super atmosfera!

  Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaproszonym gościom, dziękuję ekipie technicznej, ekipie z Krakowa, a także całej ekipie Astrofazy!
  Cudowne spotkanie Oby więcej! 🙂

 3. Elon Musk mówi o Marsie bo ma obsesję na punkcie tej planety (którą zresztą podzielam). Garret Riesman wprost mówił, że wszystko co robi Elon Musk jest środkiem do zrealizowania tego celu – kolonizacji Marsa.

 4. Dla mnie lot na Marsa to jest s-f i nie poleci nigdy ludzkosć na Marsa. To jest nie realne, musieli posiadać niesamowitą wiedze po to, by bezpiecznie i niezawodnie polecieć. Ta technologia jest dopiero w fazie powstawania m.in budowa rakiety starship, która nie jest wstanie wylądować i łatwo eksploduje.
  Wiele jest znakow zapytania na , które większość nie znamy odpowiedzi. Sondy i łaziki to mały procent, aby dowiedziec co tam na marsie jest.
  Predzej polecimy na księżyc i puścimy na marsa, pare sond niż opuścimy ziemie na zawsze.

  Arecibo to dobra myśl, aby odbudować.

 5. Jak zawsze całe lądowanie pójdzie gładziutko,taka duża odległość,a nasa ma tak wszystko wyliczone to lądowanie łazika normalnie do perfekcji,geniusze?,a ja myślałem, że się rozpierdziuli jak niekture starty i lądowania rakiet,np. Muska

 6. jaka ściema Marsa będą odkrywać pękne ze śmiechu zaraz. weźcie się za naszą planetę bo dzieci głodują przestępczość z nędzy rośnie. byle wirusik świat zatrzymał a ci na Marsa lecą hahaha dobre. pokazują jakieś animacje i debili z ludzi robią

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Kabe – Euro (prod. Opiat)

No nie idzie się dogadać #kwejk #humor #rodzina #rozmowa #polityka #rodzice #ja …