w ,

Nike Air Max Dn: Następna Era Air

Nike Air Max Dn oznacza nową erę rewolucji w amortyzacji obuwia, którą Nike rozpoczęło ponad trzydzieści lat temu, prezentując platformę ponownie wymyśloną pod kątem samowyrażenia — oraz tego, jakie to uczucie chodzić na powietrzu.

001 sp24 airmax dv3337 008 ri lightblack8k jpeg300

Po raz pierwszy w modelu Nike Air Max Dn, Dynamic Air jest zrealizowane w nowej podwójnej komorze, czterorurkowym systemie Nike Air, zaprojektowanym dla niewiarygodnego komfortu, płynnego kroku i maksymalnej sprężystości. Podwójna jednostka powietrzna składa się z dwóch komór pod ciśnieniem, z dwiema rurkami każda. Obie komory są specjalnie dostrojone, z wyższym ciśnieniem w tylnych dwóch rurkach (15 psi) i niższym ciśnieniem w przednich dwóch rurkach (5 psi).W trakcie poruszania się powietrze swobodnie przemieszcza się między rurkami w każdej komorze. Taka konstrukcja pozwala powietrzu reagować na nacisk w miarę poruszania się, dostarczając gładkiego odczucia z każdym krokiem.

005 802580 p02 airmax spsu24 231213 black pink additional angle 03 8k 300dpi

Po raz pierwszy pojawiając się w modelu Nike Air Max Dn, Dynamic Air jest zrealizowane w nowej podwójnej komorze, czterorurkowym systemie Nike Air, zaprojektowanym dla niewiarygodnego komfortu, płynnego kroku i maksymalnej sprężystości. Podwójna jednostka powietrzna składa się z dwóch komór pod ciśnieniem, z dwiema rurkami każda. Obie komory są specjalnie dostrojone, z wyższym ciśnieniem w tylnych dwóch rurkach (15 psi) i niższym ciśnieniem w przednich dwóch rurkach (5 psi). W trakcie poruszania się powietrze swobodnie przemieszcza się między rurkami w każdej komorze. Taka konstrukcja pozwala powietrzu reagować na nacisk w miarę poruszania się, dostarczając gładkiego odczucia z każdym krokiem, które nie tylko jest wygodne, ale także interaktywne.

006 802580 p02 airmax spsu24 231213 black pink additional angle 02 8k 300dpi

„Nazywamy to 'dynamicznym ruchem’”, mówi Reggie Hunter, dyrektor produktu Nike Lifestyle Footwear. „Niezależna konstrukcja komór oznacza, że jednostka powietrzna może reagować na obciążenie twojego ciała z każdym krokiem. Odczucie ruchu od pięty do palców jest płynne, ponieważ jednostka powietrzna współdziała w czasie rzeczywistym z twoją stopą i porusza się razem z tobą. Nike Air Max Dn to pierwszy raz, gdy udało nam się odblokować to uczucie.”

007 240117 allday secondary 8k 300dpi

Już na początku projektu buta była to wspólna praca między projektantami Nike, inżynierami a naukowcami z Nike Air Manufacturing Innovation (Air MI) i Nike Sport Research Lab (NSRL), mająca na celu stworzenie bardziej efektywnego systemu Air zapewniającego komfort i swobodę ruchu. Jednak wiedzieli, że uczucie Dynamic Air pod stopą nie może być jedynym wyróżnikiem buta. Wygląd buta musiał być świeży, czego miłośnicy Air Max jeszcze nie widzieli.

008 240117 allday hero pos 8k 300dpi

Zespoły innowacyjne Nike opierały się na ponad trzech dekadach nauki o Air Max i najnowocześniejszych metodach produkcji, aby dostarczyć niespotykane odczucie w modelu Dn. Zdolności cyfrowe, takie jak Analiza Elementów Skończonych, pomogły zespołom szybciej i dokładniej testować jednostkę powietrzną przed wykonaniem prototypów do testów na żywo w laboratorium. Podczas testowania wytrzymałości jednostki powietrznej, na przykład, zespół mógł cyfrowo symulować zużycie buta przez rok w zaledwie kilka godzin. Szybsze uzyskiwanie odpowiedzi pozwoliło zespołom jeszcze wcześniej zbierać opinie sportowców, a następnie kontynuować proces: próbować, testować, udoskonalać, powtarzać.

009 dn amdn exploded 4 5 1 12924

„Wbrew intuicji, te precyzyjne metody testowania tworzą dla nas więcej okazji do zaskoczenia”, mówi Kathy Gomez, wiceprezeska Nike, NXT Footwear. „Na przykład w modelu Dn mogłoby się wydawać, że najbardziej miękka rurka pod względem ciśnienia powinna znajdować się pod piętą do miękkiego lądowania i lepszego przejścia. Ale tak naprawdę stwierdziliśmy, że przejście jest najlepsze, gdy najtwardsza rurka znajduje się pod piętą, a najmiększa pod śródstopiem.”

010 air max dn 10

Razem zespoły Nike perfekcjonowały każdy detal buta, aby zapewnić komfort i styl na cały dzień. TPU shank arch clip dostarcza struktury i wsparcia wokół śródstopia, a TPU heel counter wspiera Achillesa. Wstrzykiwana pianka Phylon otacza jednostkę powietrzną, zapewniając komfort pod stopą, podczas gdy trwała gumowa podeszwa oplata piętę, zapewniając przyczepność i trwałość na ulicy.

011 air max dn 4

Cholewka musiała również oddać marzycielskie, płynne uczucie przejścia od pięty do palców. Zespoły materiałowe sugerowały użycie nowoczesnego materiału tekstylnego z hapticznym, teksturalnym nakładem z silikonowym wykończeniem. Jednostka powietrzna współpracuje z każdym innym elementem buta, zaprojektowanym z takim samym poziomem innowacji, nauki i badań, jakie kierują się butami Nike do elitarnego sportu.

013 61775 tkn 005 08 edit 2 edit copy

„Ostatecznie, bycie zakłócającym pozwala stworzyć nową rozmowę”, mówi Hunter. „Bycie zakłócającym otwiera również drzwi dla ciekawości. Jeśli pokolenie osób kochających Air Max jest zaskoczone modelem Dn, to wiemy, że robimy coś dobrze. Ale powodem, dla którego stworzyliśmy Dn, jest mniej próba przyciągnięcia określonej grupy demograficznej, a bardziej projektowanie buta, który ludzie chcą podnieść, z nim interagować, dowiedzieć się o nim i nosić. I nosić. I nosić.”

017 amdn snkrs style all day cw 1 sss 013124 001160450006

„Dynamiczne Air podnosi nasze oczekiwania co do tego, jakie jest uczucie Air”, mówi Gomez. „Zawsze podnosimy nasze oczekiwania co do tego, co możemy dostarczyć dla sportowców. Wykorzystujemy każde narzędzie w naszym arsenale i całą naszą wiedzę, aby tworzyć nowe doznania z Air, robiąc to bardziej precyzyjnie. Może najważniejsze jest to, że tworzymy coś, co naprawdę przesuwa granice tego, co możliwe w kontekście komfortu i ruchu. A to dopiero początek przyszłości Air.”

018 amdn snkrs style all day cw 2 sss 013124 001160490008

Kolorystyka Nike Air Max Dn All Night i inne wersje kolorystyczne będą dostępne na stronie nike.com i w sklepach Nike w wersjach dla dorosłych i młodzieży od 26 marca jako część Tygodnia Air Max 2024. Wersja kolorystyczna Nike Air Max Dn All Day zostanie wprowadzona za pośrednictwem aplikacji SNKRS i wybranych sklepów detalicznych. Śledź SNKRS, aby dowiedzieć się więcej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Lookbook Maharishi Spring Summer 202418

Harmonia natury i technologii: Maharishi świętuje 30 lat

hq2

Co się stało przez 500.000 km moją Teslą? 🤔 #tesla #teslamodels #danielgrzyb #elektromobilność